Program aktuálně

V současnosti uvádíme:

 

„AI.U.R. aneb UNIVERZÁLNÍ ROBOTI UMĚLÉ INTELIGENCE“

Divadelní představení, které nabízí pohled do budoucnosti, kdy umělá inteligence bude hrát stále významnější roli v našem životě, nabízí možnost získat lepší představu
o kladech i záporech umělé inteligence a jak tuto novou technologii využívat ke spolupráci, která přináší nejlepší výsledky pro jednotlivce i pro svět kolem nás. Délka představení cca 80 minut. Vhodné pro žáky od 4 třídy ZŠ a starší. Včetně středních škol a učilišť.

 

_______________________________________________________________

„ZKOUŠKA“

situační scénická koláž o problémech dospívání teenagerů,

které možná znáte…

Ještě nejsou dospělí, ale nejsou to ani děti. Jak to pochopit? Chápou to vůbec oni?

Jsme schopni jim porozumět, a co nám vlastně chtějí říct?

Inscenace je o teenagerech, kteří se pořád ještě hledají. Zkouší nové věci, jsou najímáni jen na zkoušku a život je teda sakramentsky zkouší taky!

Vybrali jsme několik důležitých i méně důležitých životních situací abychom mohli ukázat úskalí tohoto náročného věku.

Zpracovává stresující situace a to zejména u mladých lidí, rozebírá situace, ve kterých jsou mladí dospělí nuceni k rychlému rozhodování se, jsou pod tlakem,

chtějí zkoušet různé příležitosti, či jsou samy zkoušení – dobrovolně či nedobrovolně (metaforicky či prakticky např. při vyučování či autoškole).

(Představení je určeno pro žáky od 4. třídy ZŠ)

Délka představení cca 55 minut.

_______________________________________________________________

„MÁŠ TO LEPŠÍ“

Vztah mezi rodičem a dítětem je často komplikovaný. Rodič si převážnou většinu času myslí, že se dítě jen fláká, zatímco dítě si myslí, že mu rodič vše přikazuje. Ale kde je pravda? Opravdu tu jsou děti jen od toho, aby štvaly rodiče a rodiče jen od toho, aby štvali děti? V naší inscenaci se podíváme na obě strany a ukážeme si, co normálně prožívají. Zkrátka něco, do čeho ten druhý nevidí. Ale co kdyby se podívat mohl? A rovnou si i vyzkoušel, jaké to je? Zkuste si totiž představit, že se probudíte jako váš rodič, nebo naopak, jako vaše dítě. Byli byste rádi?

(Představení je určeno pro žáky od 3. třídy ZŠ a druhý stupeň ZŠ

_______________________________________________________________

Všechna divadelní představení lze doporučit jako vhodný doplněk k výuce vlastivědy, historie, literatury, občanské výchovy a dalších předmětů na všech typech základních a středních škol i učilišť. 

Nabízená představení lze objednat/rezervovat buď na e-mail adrese: detskedivadlo-brno@seznam.cz nebo telefonicky na čísle: +420 603 584 610.